DolarForum
trend fx incelemesi

Trend Fx Firmasını Sizler İçin İnceledik

Öncelikle yurt dışı menşeli birçok firmanın piyasa yeni adım atmış olduğu ve ismini daha önce duymadığımız birçok yeni firmanın da son dönemde yurt içi yatırımcılara ulaşmaya başladığını belirtmemiz gerekir. Tabi bu noktada en büyük sorunsal bu firmaların hangilerinin güvenilir ve regüle olup hangilerinin olmadığı.

TrendFX Nasıl, Güvenilir mi?

 

Vanuatu VFSC lisansına sahip Trend FX de son dönemde duyduğumuz ama aslında regülasyon ve güvenlik testlerinden fazlasıyla geçmiş bir kurum. Nasıl mı? Ülkemizden aşina olduğumuz birkaç ödülü kazanmış ve birçok ülkeye hizmet veren yani kabaca bahsetmek gerekirse ismini duyurmuş bir kurum. İnternet sitelerine girdiğimizde karşımıza çıkan IAIR 2018 yılın aracı kurumu ödülü hemen dikkat çekmekte. Bu ödül yurt içinde tanıdığımız ve şu an halen faaliyette olan aracı kurumların bir kaçında geçmiş senelerde kazanılmış bir ödül. Avrupa üzerinde özellikle bilinen ve tanınan bir markanın TrendFX’e bu ödülü vermesi fazlasıyla dikkat çekici. Hızlıca TrendFX’e daha derinden bakalım.

  Yurtdışı Forex Hesabı Nasıl Açılır

İlk aşamada hesap türleri ve kaldıraç seçeneklerinden başlarsak; kurumda sabit ve dinamik olmak üzere 2 hesap tipi ve bunların da ucuzdan pahalıya spread oranları olan türleri bulunuyor. Spread’lerin marka değerini yükseltmiş bir kuruma göre oldukça ucuz olduğunu hemen söyleyelim. Bizi şaşırtan kısım ise düşük bakiyelerde dahi firma sizi yormadan bu spreadleri sağlıyor . Kaldıraç da maksimum 1:500 ama ilk aşamada 200 olarak tanımlıyorlar. Temsilci ve piyasa uzmanları fazlasıyla ilgili , hesap açılımları sonrasında sık sık aranıyorsunuz. En önemli konulardan biri olan para çekimlerine değinelim.

Spread oranlarına göre hesap türleri;

  • Master ( Bu hesap türünde swapsız (İslami Hesap) ürünler de mevcut. )
  • Pro
  • Mini
trend fx spread oranları

Para Yatırma ve Çekme

 

Para yatırma ve çekme için 2 ayrı yol mevcut; internet sitesi üzerinden güvenli müşteri alanı veya temsilciniz aracılığı ile. İnternet sitesindeki panel dedikleri alana girerseniz bu iş muhtemelen 5 dakikanızı alacak. Para yatırma ve çekmeyi buradan test ettik. Yatırma ve çekimler gerçekten hızlı ama 10 dakika değil tabiki. Ortalama yarım saat civarı bu işlem başarıyla tamamlandı. Panel üzerinde en dikkat çekici kısım paranızı açıktaki bir hesaba alıp istediğinizde tekrar platforma atabilmeniz veya hesaplar arası hızlı geçiş imkanı ile gerçekten başarılı bulduk. Kredi kartına kadar bir çok kanal mevcut transflerler noktasında, yani geniş bir skala sunuyorlar. En önemlisi basit ama güvenli bir şekilde bu aşamaları geçiyorsunuz.

Parite, CFD , Endeksler gibi bir çok ürünü bulabildiğimiz platformlarında dikkat çeken birkaç ürün var . Mesela Emisyon gazını trade edebiliyorsunuz veya Korku endeksinde risk iştahına işlem yapabiliyorsunuz. Ürün çeşitliliği güzel ve Meta Trader haricinde kendi platformları da bulunuyor. Trendstation dedikleri platformu inceleme fırsatımız henüz olmadı. Robot, scalping imkanı mevcut 7/24 destek alabiliyorsunuz kurumdan, analiz ve sinyal destekleri var.

Sonuç; Regüle, Dünyada tanınan bir ödül sahibi , iyi bir desteği olan , stabil bir alt yapıya sahip güven veren bir kurum TrendFX. Olumsuz olarak gözümüze çarpan konular tabii ki oldu . Kripto paraları sadece kendi platformlarında sunuyorlar, platform ile yurt içi saat dilimi arasında biraz fark mevcut gibi. Birkaç husus tabii ki mevcut ancak genel olarak ele alırsak dolu dolu, güvenilir ve marka olmayı benimsemiş bir kurum var karşımızda.

dolarforum

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.